Щутгарт и Байерн Мюнхен играят при 0:2 в мач от 23-ия кръг

...

НА ЖИВО: Щутгарт - Байерн 0:2, гол на Чупо-Мотинг

Щутгарт и Байерн Мюнхен играят при 0:2 в мач от 23-ия кръг на Бундеслигата. Срещата се предава директно по DIEMA SPORT 3. В уеб страницата Gong.bg ще проследим всичко най-интересно от дуела. В 39-ата минута Матайс де Лихт откри резултата. В 62-ата минута Ерик-Максим Чупо-Мотинг удвои.

Двубоят стартира двуостро. В първите минути на срещата Крис Фюрих проби отляво и опита пас към Ватару Ендо, само че Ян Зомер го пресече. Малко по-късно Чупо-Мотинг се озова на стрелкова позиция в наказателното поле и насочи удар, който Фабиан Бредлоу мазета. Оказа се, че камерунецът е в засада.

Постепенно Байерн стартира да пресира надълбоко своя противник. В 12-ата минута Атакан Каразор сбърка пред наказателното поле, което разреши на Йозуа Кимих да насочи мощен шут, само че Бредлоу мазета. В 17-ата минута Хироки Ито опита да изненада Зомер от към 25-30 метра, само че топката профуча около вратата.

В 21-ата минута баварците пропуснаха страхотна опция за гол. Йосип Станишич получи отдясно и качи топката на главата на връхлитащия Леон Горетцка, който насочи удар с глава от 4-5 метра, само че Бредлоу показва блестящ инстикт и мазета. След половин час игра Дайо Упамекано се оказа самичък на далечната греда след центриране от корнер, само че французинът не съумя да откри очертанията на вратата с глава.

В 35-ата минута домакините проведоха рискова офанзива. Ватару Ендо проби през центъра и откри Силас в наказателното поле. Нападателят се освободи от Матайс де Лихт и шутира от дребен ъгъл, само че Зомер мазета в корнер. След неговото осъществяване швейцарският вратар излезе неразчетено, а Константинос Мавропанос насочи удар с глава, който Йозуа Кимих мазета в голлинията.

Байерн излезе напред в 39-ата минута. Матайс де Лихт получи на към 25 метра от вратата, настройки си топката и насочи удар, с който изненада Бредлоу. Вратарят не се намеси добре и топката влезе в долния ляв ъгъл за 0:1.

В края на първата част швабите пропуснаха да изранят. Силас овладя в наказателното поле, обърна се и насочи удар, който мина рисково над вратата.

Първата добра опция през втората част беше на сметката на гостите. В 53-ата минута Кингсли Коман се възползва от неумела интервенция на Мавропанос и от шутира от междинна отдалеченост, само че стражът на Щутгарт избави.

В 62-ата минута баварците удвоиха задатъка си. Джамал Мусиала проби през центъра и пусна към Томас Мюлер. Нападателят продължи към Чупо-Мотинг, който се озова очи в очи в Бредлоу и с удар в близкия ъгъл вкара за 0:2.

Щутгарт - Байерн 0:2

0:1 Матайс де Лихт (39)

0:2 Ерик-Максим Чупо-Мотинг (62)

Щутгарт: 33. Фабиан Бредлоу, 2. Валдемар Антон, 5. Константинос Мавропанос, 23. Дан-Аксел Загаду, 21. Хироки Ито, 3. Ватару Ендо, 16. Атакан Каразор, 17. Генки Харагучи, 31. Жил Диаш, 22. Крис Фюрих, 14. Силас Катомпа Мвумпа

Байерн: 27. Ян Зомер, 44. Йосип Станишич, 2. Дайо Упамекано, 4. Матайс де Лихт, 19. Алфонсо Дейвис, 6. Йозуа Кимих, 8. Леон Горетцка, 11. Кингсли Коман, 25. Томас Мюлер, 42. Джамал Мусиала, 13. Ерик-Максим Чупо-Мотинг